Google Panda blog trafiklerini etkiliyor

 

Bir süredir bazı kullanıcılarımızdan trafiklerinin düştüğüne ilişkin şikayetler almaktayız. Bunun sebebi, Google’ın Şubat ayında açıkladığı Panda algoritması. Bu algoritma, Ağustos ayından itibaren diğer diller için de uygulanmaya başladı. Eylül’den itibaren de Türkiye’yi etkilemeye başladı. 
 
Panda algortiması nedir?
 
Google Panda algoritması, düşük kaliteli içeriğin sıralamalarını arama sonuçlarında arka sıralara atarak Google'da arama yapan kullanıcıların kaliteli siteleri bulmasına yardımcı oluyor.  Yani, Google artık kopyalanmış içerikleri geri plana atarken, özgün içeriği ön plana çıkarıyor. 
 
Panda algortimasında üst sıralarda yer almak için neler yapılmalı?
 
Öncelikle, içeriğiniz mutlaka özgün olmalı. Google artık özgün içeriğe daha çok önem veriyor ve kopya içeriğe sahip blog ve siteleri değersiz buluyor.
 
Blogunuzun güncel olması önem taşıyor. Blogunuzu düzenli olarak güncellemelisiniz.
 
Blogunuzun açılma hızı artık daha önemli. Şablonlarda kullandığınız eklentiler blog açılma hızını etkilediğinden mümkün olduğu kadar sade tasarımlar ve kaliteli eklentiler kullanmalısınız. 
 
Reklamlarınız içeriğinizin önüne geçmemeli. Makul oranda reklam yayını yapmalısınız. Her alanı reklam olan bloglar Google tarafından değersiz olarak algılanıyor. 
 
Bunlara dikkat edildiği takdirde Google’da üst sıralarda yer almamanız için herhangi bir sebep bulunmuyor. 
 
İyi bloglamalar.
 
 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !